Kurumsal

Şirketimiz Kurucuları Hüseyin ULUTAŞ ve Mahmut ULUTAŞ kardeşler; Aile Şirketi Ortaklığı ilk faaliyetlerine 1980 yılında atölye sayılacak derecede Ulutaş Kardeşler Halı İmalatı unvanıyla başlamışlardır. İlerleyen yıllarda ve değişik firmalarda kurarak faaliyetlerini sürdürmüşlerdir. 2000 Yılında İlk bilgisayar destekli Halı Tezgâhını getirterek Organize Sanayi Bölgesinde Halı Üretim Teknolojisini daha da geliştirerek Halının kalitesini artırma yönünde üretime başlamışlardır. Üretilen halıları 2006 yılında pazarlama şirketi olarak kurulan Post Halı İthalat İhracat Ltd.Şti. aracılıgı ile ihracat yapmaya devam etmişlerdir.
Halılarımızın Üretim Tesisi 4.Organize Sanayi Bölgesi 83415 Nolu Cad. No: 5 Şehitkamil/GAZİANTEP adresinde MUTAŞ HALI ANONİM ŞİRKETİ bünyesinde yapılmakta olup, Pazarlama firmamız POST HALI İTHALAT İHRACAT LİMİTED ŞİRKETİ ise aynı adreste faaliyet göstermektedir. Yaklaşık 3.000.000 m2/yıl Halı Üretim Kapasitemizin daha önce % 100 ihracatını yapmakta iken, Şirketimizin kurulmasıyla bu miktarın % 90 lık kısmını Dünyanın 80 ülkesine ihracat yapmakta olup, % 10 ‘luk kısmını ise Türkiye’nin tüm bölgelerinde bayilikler aracılıyla satışa sunmuştur.
Şirketimiz 2013 Yılında İkitelli Mah. Masko Mobilya Kenti 4-A Blok No: 40 İkitelli/Başakşehir/ İSTANBUL adresinde şube açarak Türkiye Genelindeki Bölgelerde de satış payını artırmıştır. Bugün itibariyle Türkiye’nin bütün bölgelerinde Bölge Bayilikleri mevcut olup, Dünyanın ise 80 ülkesine İhracatı devam etmektedir. Hedefimiz tüm ürünlerimizin yapmış olduğumuz dünyadaki ülke ihracat sayısını artırmak , % 10 luk iç piyasa satış kapasitemizi % 20 ve daha yüksek seviyelere taşımak ve bayiler aracılığıyla piyasa pazar payımızda artış sağlamaktır.